Adana Boşanma Avukatı

Adana Boşanma Avukatı

Boşanmak kelimesi kötü bir anlam taşısa da bazen çiftler için önem arz eder. Boşanma davasında çiftlerin akıllarında binlerce soru oluşmaktadır. Ama bazen çok sancılı bir durum olabilir. Adana boşanma avukatı olarak sizlere rahat ve kolay ilerleyen boşanma davasında elinden geleni yapar. Anlaşmalı boşanma taraflar için kolay tek seferde biten bir boşanma olur. Bazen çiftler kendi aralarında anlaşamadıklarında ise çekişmeli boşanma oluşmaktadır. Çiftler kendi aralarında neler istediklerini birbirlerinden karar vermelidir. 


Anlaşmalı Boşanma
Adana boşanma avukatı olarak anlaşmalı boşanmalarda çiftlerin bir birlerinden ne istediklerini nafaka, mal paylaşımında ve çocuk var ise velayette anlaşmalarını sağlar. Bu boşanma şeklinde her iki tarafta yıpranmamış olur ve tek seferde boşanır. Evlilik üzerinden bir yıl geçmesi gerekmektedir. Ama bu süre geçmemiş ise bazen mahkemelerce olumsuz karşılaşılabilir. Bu da tarafları çekişmeli boşanmaya götürebilir. Adana boşanma avukatı olarak en iyi bürodur.
Çekişmeli Boşanma
Çiftlerin bir biri ile anlaşamadığı sonucu ortaya çıkan bir boşanma türüdür. Çiftlerden biri boşanmak istemese ya da bir konu da anlaşamazsa ortaya çıkmaktadır. Adana boşanma avukatı olarak sizlerin istedikleriniz ile kolay boşanma sunmaktadır. Çekişmeli boşanmalar da bir yıl aranmaktadır.


Boşanmalarda Çocukların Velayetleri Kime Verilir?
Boşanmalarda en fazla çocuklar etkilenmektedir. Çiftler boşanma mutluluğu yaşayabilir ama bu onlar için büyük bir konudur. Anlaşmalı boşanmalarda kendi aralarında kime verileceğini anlaşmış olurlar. Fakat bu Çekişmeli boşanmalarda çok büyük sorundur. Yeni doğmuş bebeklerin en fazla anneye ihtiyacı olduğundan aksi takdir gelişmediği süre anneye vermektedir.
 Mahkemeler çekişmeli boşanma da çocuk için yararına hangi taraf olacak ise ona göre karar vermektedir. Çocuk için boşanmalarda bir avukattan mutlaka yardım alınmalıdır. Adana boşanma avukatı olarak sizlere ve çocuğunuz için en iyi şekilde boşanmada yanınızda olur. Eğer ki anne yüz kızartıcı suçu yok ise ve durumu çocuk için yeterli olursa genel de ufak çocukları mahkeme anneye verebilmektedir.


Boşanma Davalarının Sebepleri
Boşanma davalarının iki sebepleri bulunmaktadır. Bunlar özel ve genel sebeplerdir. Adana boşanma avukatı olarak sizlere ister genel isterse de özel sebepler de her zaman sizlerin mutluluğunu göz önünde bulunarak sizlerin en hafif şekilde yara almanızı göz önünde bulundurur ve sizleri boşanmanızı sağlar. 
Özel sebeplere örnek verilecek olursa eşlerin birbirinin hayatına kast etmesi, eşlerden birinin terk etmesi, zina işlenmesi ya da birinin suç işlemesi olarak örneklendirilebilir. Ayrıca eşlerin anlamaz olması ve evliliğin temelden sarsılması ve sonunda boşanmaya karar verilmesi durumlarıdır.
Bazen eşlerden birinin boşanmak istemesi genel bir sebep kabul edilerek dava açılabilmektedir. Bu açılan davalar da bir taraf anlaşmaya yanaşmaması sonucu çekişmeli boşanmaya gider. Adana boşanma avukatı olarak sizlere kolay şekilde boşanmanıza yardımcı olur.
 

İlgili Blog Yazıları